אי המוזיאונים בברלין

אי המוזיאונים, ברלין

אי המוזיאונים בברלין

ברלין היא עיר הבירה של גרמניה ומלאה באטרקציות נפלאות לכל המשפחה. אחת מאותן אטרקציות שמזוהות עם העיר היא אי המוזיאונים, אתר ייחודי שמאכלס מספר גדול של מוזיאונים שיש להם גם ערך ארכיטקטוני. בכתבה הבאה תוכלו לקרוא את כל המידע שחשוב לדעת לפני שמבקרים באי המוזיאונים בברלין, כולל טיפים שיעזרו לכם להתמצא בתוך המגוון המבלבל לעיתים.

לרכישת כרטיס יומי לכניסה לכל חמשת המוזיאונים ההיסטוריים (לא כולל פורום הומבולדט), כולל דילוג על התור, לחצו כאן. כך תוכלו להסתובב יום שלם בין המוזיאונים השונים, בקצב שלכם.

מהו אי המוזיאונים?

האי נמצא ברובע מיטה, ומגיעים אליו כאשר חוצים את נהר השיפרה מכיוון כיכר אלכסנדרפלאץ. חלקו הצפוני של "אי הנהר שיפרה" מכונה "אי המוזיאונים". האי נוצר עקב התפצלות של הנהר וזכה לשמו הודות למספר הרב של מוזיאונים שנמצאים עליו. הוא גם מוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו בשל המבנים ההיסטוריים שניצבים בו. חלקו הדרומי של האי נקרא "אי הדייגים".

אי המוזיאונים יועד לאכלס מוזיאונים כבר במאה -19, על ידי פרידריך מלך פרוסיה. במלחמת העולם השנייה, בהפצצה האמריקנית האחרונה על ברלין, נפגעו באופן חמור חלקים גדולים של אי המוזיאונים והמוצגים שהיו בו. לאחר המלחמה האי השתייך לגרמניה המזרחית והמוזיאונים ומוצגיהם ננטשו למשך עשרות שנים. כיום ניתן לבקר במוזיאונים ששופצו או נבנו מחדש, כולל פורום הומבולדט, המוזיאון הישן, המוזיאון החדש, הגלריה הלאומית הישנה, מוזיאון בודה ומוזיאון פרגמון. המוזיאונים מציגים, מלבד ארכיטקטורה מרהיבה, אוסף אמנות ועתיקות מגוון מרחבי העולם, כולל פסל הראש המפורסם של נפרטיטי שהוא בן יותר מ-3000 שנים.

אי המוזיאונים, ברלין

ביקור במוזיאונים של אי המוזיאונים

האי הוא מקום נעים במיוחד להסתובב בו, כי המוזיאונים שבו מפוזרים סביב הלוסטגארדן, פארק ירוק שבו מזרקה ובית קפה.

חמשת המוזיאונים ההיסטוריים של אי המוזיאונים

מדובר על המוזיאון הישן, המוזיאון החדש, הגלריה הלאומית הישנה, מוזיאון בודה ומוזיאון הפרגמון.

לרכישת כרטיס יומי לכניסה לכל חמשת המוזיאונים, כולל דילוג על התור, לחצו כאן. כך תוכלו להסתובב יום שלם בין המוזיאונים השונים, בקצב שלכם.

המוזיאון החדש (Neues Museum)

במוזיאון החדש תוכלו ללמוד על תרבויות פרה-היסטוריות ולראות אמנות מצרית ונובית, כולל פסלה של נפרטיטי. המוזיאון פתוח כל יום למעט ימי שני, בין השעות 10:00 ל-18:00.

לרכישת כרטיס כניסה למוזיאון החדש לחצו כאן.

המוזיאון החדש, אי המוזיאונים, ברלין

המוזיאון הישן (Altes Museum)

במוזיאון הישן מציגים אמנות יוונית ורומית עתיקה, כולל מטבעות מהאימפריה הרומית. המוזיאון פתוח כל יום למעט ימי שני, בין השעות 10:00 ל-18:00.

לרכישת כרטיס כניסה רק למוזיאון הישן לחצו כאן.

הגלריה הלאומית הישנה (Alte Nationalgalerie)

בגלריה יצירות אמנות של אימפרסיוניסטים צרפתים כמו מאנה, מונה ורנואר; ציורים מפורסמים של אמנים גרמנים, כמו "הנזיר ליד הים" של פרידריך; ופסלים כמו "היפהפייה הנרדמת" עוצרת הנשימה. הגלריה פתוחה כל יום למעט ימי שני, בין השעות 10:00 ל-18:00.

לרכישת כרטיס כניסה רק לגלריה הלאומית הישנה לחצו כאן.

מוזיאון בודה (Bode Museum)

במוזיאון בודה תוכלו לראות פסלים עתיקים ואוסף של אמנות ביזנטית. וגם את אחד מאוספי המטבעות הגדולים בעולם. המוזיאון פתוח כל יום למעט ימי שני, בין השעות 10:00 ל-18:00.

לרכישת כרטיס כניסה רק למוזיאון בודה לחצו כאן.

מוזיאון בודה, אי המוזיאונים, ברלין

מוזיאון הפרגמון (Pergamon Museum)

מוזיאון הפרגמון נמצא כרגע בשיפוצים וצפוי להיפתח רק ב-2027. עד אז ניתן לבקר בתערוכה זמנית שמציגה את העיר פרגמון כפי שהיתה בשנת 129 לפני הספירה, באמצעות מוצגים שונים מהמוזיאון והדמיה דיגיטלית. עם זאת, לא ניתן כרגע לראות (למעט בהדמיה) את מזבח פרגמון המפורסם שמביא רבים אל המוזיאון. המוזיאון פתוח כל יום למעט ימי שני, בין השעות 10:00 ל-18:00.

לרכישת כרטיס כניסה רק לתערוכה זו לחצו כאן.

הברלינר שטאטלוס – הארמון של ברלין, ומוזיאון פורום הומבולדט

הארמון נבנה לראשונה ב-1443. מאז שופץ מספר פעמים, עד שנהרס כליל ב-1950, לאחר שנפגע מאוד מההפצצות במלחמת העולם השנייה. רק ב-2013 הוחלט לבנות אותו מחדש. כך שהבניין היפיפה שאתם רואים כיום הוא בעצם שחזור חדש של הבניין המקורי. בארמון נמצא כיום מוזיאון ששמו פורום הומבולדט, שמציג אמנות מחוץ לאירופה.

אם אתם חובבי אמנות או היסטוריה ורוצים לחוות לעומק את המוזיאון ואת הבניין שמארח אותו, הצטרפו לסיור מודרך. בסיור תקבלו הסברים על התערוכות והמוצגים במוזיאון, תלמדו על ההיסטוריה של הארמון ותקבלו פרספקטיבה חדשה על הקולוניאליזם והרלבנטיות שלו לימינו.

לפרטים והזמנת מקום בסיור לחצו כאן.

המוזיאון פתוח כל יום חוץ מימי שלישי, בין 10:30 ל-18:30. הכתובת: Schloßplatz 1

שימו לב שמוזיאון פורום הומבולדט אמנם נמצא על אי המוזיאונים, אך אינו כלול בחמשת המוזיאונים ההיסטוריים האחרים, שעבורם ניתן לרכוש כרטיס כניסה אחד, או בנפרד עבור כל אחד.

קתדרלת ברלין – הברלינר דום

גם הכנסייה נמצאת על אי המוזיאונים, ליד פורום הומבולדט, והיא מבנה אייקוני של ברלין. הבניין המרהיב ביופיו בעל מספר כיפות, אחת מהן גדולה במיוחד. בניית הכנסייה הסתיימה ב-1905 אך היא נפגעה קשות במלחמת העולם השנייה. ושופצה רק ב-1975 מבחוץ ובשנות ה-80 מבפנים. היא נפתחה סוף סוף לציבור רק ב-1993.

הכנסייה פתוחה כל יום בין השעות 10:00-17:00, בימי ראשון החל מ-12:00. על מנת לבקר בתוך הכנסייה יש לרכוש כרטיסי כניסה. ניתן גם להזמין סיור עם מדריך מומחה שכולל ביקור מודרך בכנסייה ללא עמידה בתור בכניסה, וסיור בעיר העתיקה של ברלין שבמהלכו לומדים על ההיסטוריה הסוערת והאגדות האורבניות המרתקות של העיר. הסיור כולל טיפוס למרפסת התצפית של הכנסייה וצפייה בנוף המרהיב הנפרש לפניכם.

לרכישת כרטיסים לסיור בקתדרלת ברלין לחצו כאן. ניתן להזמין סיורים בני שעתיים ועד חמש שעות, לפי הזמן שיש לכם להקדיש לטיול בעיר העתיקה, אך כל הסיורים כוללים כניסה לקתדרלה.

קתדרלת ברלין, גרמניה

מלונות מומלצים באי המוזיאונים

על האי עצמו נמצאים 2 מלונות בלבד, מלון קפרי  (Capri by Fraser Berlin) ומלון נובוטל ברלין מיטה (Novotel Berlin Mitte). שניהם מלונות 4 כוכבים מצוינים ומומלצים.

עם זאת, שכונת מיטה שבה נמצא אי המוזיאונים היא שכונה מרכזית ויוקרתית, עתירת חנויות ומסעדות, ואטרקציות תיירותיות נוספות כגון אלכסנדרפלאץ, מגדל הטלוויזיה ועוד. כך שמלבד ביקור באי המוזיאונים, זוהי שכונה מצוינת ללינה עבור המבקרים בברלין. לכן הכנו כתבה נפרדת ומעמיקה על מלונות מומלצים ברובע מיטה. ואתם מוזמנים לבחור לכם את המלון המתאים לכם ביותר.

עוד על ברלין באתר

מתכננים חופשה בברלין? עוד מידע באתר "צק אין אאוט" שיעזור לכם בתכנון החופשה. 

אני מאחלת לכם טיול נפלא בברלין ובמיוחד באי המוזיאונים. ואשמח מאוד לשמוע בתגובות על החוויות שלכם בברלין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים טיפים שווים?

יאללה, שלחי לי לאימייל...

דילוג לתוכן