סיורים מומלצים באמסטרדם

אמסטרדם

סיורים מומלצים באמסטרדם

אמסטרדם היא אחת הערים המתויירות באירופה, ובוודאי המתוירת ביותר בהולנד. יש באמסטרדם שילוב ייחודי של ישן וחדש, של ארכיטקטורה מרהיבה, שווקים ופסטיבלים, סצנה תרבותית פתוחה ותוססת ואפילו נהר לשייט פסטורלי. אמסטרדם אמנם משתרעת רק על 214 קילומטרים רבועים אך היא מכילה כל כך הרבה בתוכה. ואל תטעו, היא לא מתאימה רק לצעירים. יש המון מה לעשות באמסטרדם, וגם אם אתם מטיילים עצמאיים, לפעמים כדאי לקחת מדריך מומחה שמעשיר אתכם בידע על העיר וגם כמובן חולק איתכם טיפים לגבי המסעדות הכי טובות, מועדוני הלילה הכיפיים, איך לחסוך בעלויות ועוד. לכן בכתבה שלפניכם אספנו עבורכם את כל הסיורים הכי מומלצים באמסטרדם, למי שרוצה לא רק לראות אלא גם להבין מה הוא רואה ולחוות באמת את ההיסטוריה והתרבות של העיר המדהימה הזו.

מבנים היסטוריים באמסטרדם

מה בכתבה

סיורים מבוססי טיפים

אחת הדרכים הטובות ביותר והזולות ביותר להכיר את אמסטרדם היא באמצעות סיור מודרך. אם אתם לא רוצים להתחייב או לשלם סכומים גבוהים מדי, תוכלו להצטרף לסיור מבוסס טיפים. מה זאת אומרת סיור מבוסס טיפים? אתם מצטרפים לסיור ובסוף הסיור מחליטים כמה כסף להשאיר למדריך. אני ממליצה ממש לקחת את הסיור כבר ביום הראשון לחופשה כי לאורך הסיור מקבלים המון טיפים מועילים והמלצות על מסעדות, אתרים שווה לבקר בהם ואפילו אזהרות על מלכודות תיירים.

באתר GuruWalk תוכלו למצוא הצעות לסיורים מבוססי טיפים להכרה של העיר.

אוטובוס הופ און הופ אוף והדרכה בעברית

עוד דרך נפלאה להכיר את העיר. זה אוטובוס המיועד לתיירים, שייקח אתכם במשך יום שלם דרך כל האטרקציות של אמסטרדם. ניתן לרדת ולעלות לאוטובוס כמה פעמים שרוצים, והוא מוביל אתכם בנוחות לכל מקום. ככה תחסכו את כל כאב הראש הכרוך בהגעה לאטרקציות התיירותיות המרכזיות. הגג הפתוח של האוטובוס יאפשר לכם לחוות את העיר מקרוב וההדרכה הקולית בעברית שתלווה אתכם תעזור לכם להבין מה אתם רואים. 

לפרטים והזמנת כרטיסים לחצו כאן.

סיורים היסטוריים

הארמון המלכותי של אמסטרדם

הארמון הוא בנין מרשים ומפואר מאוד, בסגנון ניאו קלאסי. הוא ניצב בצד המערבי של כיכר דאם, הכיכר המרכזית של אמסטרדם העתיקה. הארמון שימש תחילה כבית העיריה של אמסטרדם, מ-1665 ועד 1808. אז הוסב למגורים עבור מלך הולנד. זהו אחד משלושה ארמונות המשמשים, גם היום, את בית המלוכה ההולנדי. מתארחים בו מבקרים רמי דרג ונערכים בו טקסים לאומיים חשובים. הארמון מלא בציורים ופסלים של אמנים הולנדיים חשובים. יש פה עדיין את הריהוט המקורי, כולל נברשות ושעונים עתיקים, שהשתמרו היטב מתקופת לואי נפוליון, המלך הראשון של הולנד. מרפסת הארמון נודעת בנשיקה המלכותית שהתרחשה בה לעיני הציבור ב-2002, בין הנסיך ווילם-אלכסנדר והנסיכה מקסימה. הביקור בארמון מומלץ מאוד, הוא באמת מרשים ויש בו יצירות מרהיבות ותערוכות מתחלפות. כדי לדלג על התור בכניסה קחו סיור בצירוף הדרכה קולית שגם ילמד אתכם לא מעט על ההיסטוריה המקומית.

לרכישת כרטיסים כולל הדרכה קולית באזניות לחצו כאן.

סיור בכיכר דאם

מלבד הארמון המלכותי, ניצבים ליד הכיכר גם הכנסייה החדשה –  Nieuwe Kerkוהאנדרטה הלאומית. כל כנסייה היתה פעם חדשה… הכנסייה הספציפית הזו, שניצבת צפונית לארמון, נבנתה במאה ה-14 ואחר כך שוב באמצע המאה ה-17, לאחר שנשרפה. זו כנסייה גותית, שמשמשת כיום לטקסים שונים, כולל הכתרת מלכי הולנד מאז 1914. הכנסייה מרשימה ביופייה מבחוץ ומבפנים וניתן לבקר בה באופן חופשי ברוב ימי השנה. אנדרטה הלאומית היא אובליסק שניצב בצד המזרחי של כיכר דאם. זו אנדרטה להנצחת מלחמת העולם השנייה, שהושלמה ב-1956 ומתנשאת לגובה של מעל 72 מטרים. ברביעי למאי בכל שנה מצוין יום הזכרון הלאומי, במהלכו מתקיים בכיכר טקס זכרון שבו מניחים זרים סביב האנדרטה ועומדים 2 דקות לזכר כל קורבנות מלחמת העולם השנייה. כיום האנדרטה משמשת לא רק כמקום זכרון, אלא גם כאתר תיירות שבו ניתן לשבת, לצפות בהתרחשויות מסביב, לנוח מעט, ולצפות ביונים או במופעי הרחוב.

אם אתם רוצים להכיר היטב את כל אזור כיכר דאם, את ההיסטוריה של אמסטרדם ולבקר באתרים המרכזיים, אנחנו ממליצים על הסיור הזה. הסיור מתחיל בכיכר דאם ונמשך שעתיים שבהן תגלו את הארמון, הכנסייה החדשה, שוק הפרחים, הנהר וגם תטעמו מעדנים הולנדיים מקומיים.

להזמנות לחצו כאן.

כיכר דאם, אמסטרדם

סיור בעקבות אנה פרנק

אנה פרנק נולדה ב-1929 בגרמניה, למשפחה יהודית ליברלית. לאחר עליית הנאצים לשלטון עברה המשפחה לאמסטרדם. שם פתח אביה של אנה, אוטו פרנק, את העסק שלו. ואנה החלה את לימודיה בבית הספר. מההתחלה הראתה אנה כשרון ואהבה לכתיבה. וכשקיבלה ליום הולדתה ה-13 מחברת אדומה משובצת עם מנעול, החליטה לכתוב בה את יומנה האישי. עם הגעת הנאצים להולנד עברה משפחת פרנק למחבוא שבנה האב בבית ברחוב פרינסנחראכט מספר 263. היומן של אנה נפסק בתחילת אוגוסט 1944, כמה ימים לפני פריצת המשטרה למקום והעברת המסתתרים בו למחנות.

אנה פרנק נספתה בשואה. אביה, שחזר לאחר המלחמה להולנד, הוציא לאור את יומנה שהפך למפורסם בעולם כולו. הבית שנבנה ב-1635 ובו המחבוא, נפתח כאתר זכרון בשם בית אנה פרנק בשנת 1960. כיום יש במקום ובבניינים הסמוכים מוזיאון שבו ניתן לראות עדויות לחיי היום יום במחבוא, כמו תמונות של כוכבי קולנוע שהדביקה אנה על הקירות וסימון הגובה שלה שנעשה על הקיר. המוזיאון מארח גם תערוכות מתחלפות בנושא השואה והמאבק בגזענות.

מלבד הביקור במוזיאון עצמו, ניתן לצאת לסיור מודרך כדי ללמוד יותר על חייה של אנה פרנק ועל קורותיה וקורות אמסטרדם בתקופת השואה. בסיור הזה מטיילים לאורך הרחוב שבו הסתתרו אנה פרנק ומשפחתה, עד לבית המסתור. המדריך יעשיר אתכם בידע רב ולאחר מכן מסיימים את הסיור בבית קפה שבו חווית מציאות מדומה שמובילה אתכם ממש בתוך הבית והמסתור המקורי, עם כל הרהיטים המקוריים במקומם. במוזיאון עצמו לא נמצאים הרהיטים, שהוצאו כדי לאפשר מעבר נוח למבקרים. כך מקבלים תחושה אמיתית ואותנטית של החיים בבית בשנות המלחמה. זו חוויה אישית יותר שמאפשרת העמקה מבלי להצטופף עם עשרות תיירים אחרים ובהחלט משלימה את הביקור הממשי בבית אנה פרנק.

לפרטים והזמנות לחצו כאן.

סיור ברובע היהודי

אנה פרנק ומשפחתה היו חלק ממאות אלפי יהודים שהתגוררו באמסטרדם ערב מלחמת העולם השנייה. חלקם, כמו משפחת פרנק, היו מהגרים שהגיעו מגרמניה לאחר עליית הנאצים לשלטון. בסיור הזה מטיילים בליווי מדריך מומחה ברובע היהודי של אמסטרדם ולומדים על המורשת היהודית העשירה ועל השפעת המלחמה על התושבים. סיפורה של אנה פרנק מספר למעשה על חיי הקהילה היהודית וכיצד ניסתה לשרוד במלחמה. במהלך הסיור מבקרים בבית הכנסת הפורטוגזי, בבית המועצה היהודית ובאנדרטה שהוקמה לזכר הנספים באושוויץ. וגם בבניין תיאטרון לשעבר שהפך למרכז הגירוש של היהודים באזור. תשמעו על מוראות השואה בהולנד וגם על חוסן ואומץ בתוך מצוקה גדולה.

לפרטים והזמנת כרטיסים לחצו כאן.

סיורי מוזיאונים

המוזיאון הלאומי לאמנות – רייקסמוזיאום

הביקור במוזיאון הוא בגדר חובה לשוחרי אמנות. הוא ניצב בכיכר המוזיאונים באמסטרדם, לצד מוזיאון ואן גוך והמוזיאון העירוני לאמנות מודרנית. במוזיאון יצירות של רמברנדט ואמנים הולנדים נוספים. הציור הכי מפורסם במוזיאון הוא ככל הנראה "משמר הלילה" של רמברנדט. כדי לדלג על התור בכניסה ולהתרשם מהאמנות המוצגת במוזיאון כמו שצריך, כדאי להצטרף לסיור מודרך בו, שאורך כשעתיים. המדריך המקצועי יספר על האמנים והיצירות במוזיאון, וכיצד הם משולבים בהיסטוריה המקומית.

להזמנות לחצו כאן.

AMSTERDAM MUSEUM

מוזיאון ואן גוך

כאמור, גם מוזיאון זה נמצא בכיכר המוזיאונים. הוא מוקדש ליצירותיו של האמן ההולנדי המפורסם ואן גוך, ובו נמצא האוסף הגדול ביותר של עבודותיו. אחד המציורים המפורסמים בעולם, החמניות של ואן גוך, מוצג כאן. כדי לדלג על התור בכניסה ולהכיר לעומק את חייו ויצירתו של ואן גוך, הצטרפו לסיור מודרך במוזיאון שבו תשמעו מהמדריך המוסמך את סיפור חייו של האמן ותלמדו על טכניקות העבודה שלו.   

להזמנות לחצו כאן.

שייט בתעלות אמסטרדם

שייט תעלות היא אחת מהאטרקציות המובילות באמסטרדם. באמצעות השייט אפשר ממש להכיר את העיר מקרוב, על הישן והחדש שבה, בלי לכתת רגליים. שייט תעלות באמסטרדם היא חוויה מיוחדת במינה ומתאימה לכל גיל. ואכן מגוון האופציות לשייט ענק, כך שכל אחד יכול למצוא את השייט שהכי מתאים לו.

שייט תעלות עם הדרכה קולית בעברית

בשייט הזה תעלו על סירה כתומה מרובת חלונות ותצאו למסע שמתחיל באמסטרדם של ימי הביניים, עם בתים נוטים על צידם, וממשיך במפגש עם נהר האמסטל ועם בתי תעלה שהיו מפוארים במיוחד לזמנם. השייט עובר בתצפית על בית אנה פרנק ועוד אתרים מרכזיים בעיר. לאורך כל השייט אתם מלווים בהדרכה קולית באוזניות בעברית! ולומדים על העיר ועל כל מה שרואות עיניכם. זו דרך מצוינת לראות את אמסטרדם בצורה חווייתית ולצאת עמוסים בידע!  אורך השיט כשעה.

 לחצו כאן להזמנת שייט תעלות באמסטרדם עם מדריך שמע גם בעברית.

שייט לילי עם הדרכה בעברית

בשייט הזה מכירים את אמסטרדם בלילה ונהנים מהאורות והתעלות הנוצצות. גם פה תהנו מהדרכה קולית בעברית, שתעזור לכם להבין בדיוק מה אתם רואים. אורך השייט כשעה.

להזמנות שייט לילי לחצו כאן.

שייט למבוגרים עם אלכוהול חופשי

למי שרוצה לשלב את חווית השייט עם בילוי אלכוהולי, זה השייט בשבילכם! בסופו של דבר, אפשר לשתות בכל פאב בעולם, אבל כמה פעמים יצא לכם לשוט בסירה שמפליגה בתעלה, חולפת מתחת לשבעה גשרים ולשמוע מהסקיפר סיפורים מרתקים על החיים בעיר, וכל זה עם משקה ביד?

להזמנות לחצו כאן.

שייט עם ארוחת גבינות ויין

לחוויה קלאסית יותר, בשייט הזה ניתן לבחור ארוחת גבינות הולנדיות ללא תחתית, כולל יין ומשקאות נוספים. הסקיפר שלכם יסביר על ההיסטוריה המקומית ועל המראות שעל פניהם תחלפו בדרך, כגון הנמל הישן, רובע החלונות האדומים, בית אנה פרנק ועוד. כמו כן תוכלו לשאול את המדריך שאלות על העיר ולקבל המלצות על דברים לעשות ומקומות טובים לאכול בהם. את השייט הזה מסיימים עם בטן מלאה!

להזמנות לחצו כאן.

שייט עצמאי בסירת פדלים

למי שרוצה לגלות את התעלות של אמסטרדם בקצב שלו, ניתן לשכור סירת פדלים ולדווש לאורך התעלות. אורך השייט שעה עד שעה וחצי, והמסלול מותאם למה שהכי מעניין אותכם! במהלך השייט עוברים על פני אתרים מרכזיים בעיר וגם נהנים מהפעילות הגופנית והשלווה על המים. סירה אחת מתאימה לעד 4 אנשים.   

להזמנות לחצו כאן.

חיטהורן, הולנד

טיול באופניים

אמסטרדם ידועה כבירת האופניים של העולם. הצטרפו למקומיים וגלו את העיר ברכיבה נינוחה בשבילי האופניים הרבים שלה. כך ניתן לראות חלקים נרחבים מהעיר בזמן קצר.

סיור אופניים במרכז אמסטרדם

הסיור עובר במספר שכונות מעניינות וליד אתרים מרכזיים כגון כנסיית וסטרקרק, בית אנה פרנק, פארק וונדלפארק, כיכר ליידספליין, רובע המוזיאונים ועוד ועוד. המדריך מלווה את הסיור בהסברים מעניינים וטיפים למבקרים בעיר. דרך מצוינת להכיר את אמסטרדם כמו שהמקומיים אוהבים אותה, עם רוח בשיער! אורך הסיור כשלוש שעות.

להזמנות לחצו כאן.

סיור באופניים חשמליים

למי שלא יכול או לא רוצה להתאמץ, בסיור על אופניים חשמליים תראו את אמסטרדם בזריזות ובקלות, בלי להזיע! בדומה לסיורים אחרים, גם כאן עוברים בין שילוב של ארכיטקטורה עתיקה, כנסיות, מוזיאונים, חנויות ופארקים. וגולת הכותרת: ביקור באחת מטחנות הרוח היחידות שעוד נשארו בעיר.

להזמנות לחצו כאן.

AMSTERDAM

בירה תשמח לבב אנוש, וגם אוכל!

ההולנדים מתים על הבירה שלהם, ומלווים אותה במגוון המעדנים המקומיים – נקניקיות, פירה, גבינות אדם וגאודה וגם פנקייקים, או פאננקק בהולנדית. אם אתם כבר מבקרים באמסטרדם, למה לא להצטרף לחגיגה ולצאת לסיור שגם ממלא את הבטן?

ביקור במבשלת היינקן

מבשלת הבירה היינקן קיימת מאז 1867 ומפורסמת בעולם כאחד מענפי הייצוא הידועים של הולנד. בסיור במבשלה עוקבים אחרי מסעו של בקבוק הבירה מהשדה ועד אל הפה שלכם, עם מדריך אודיו ותערוכה אינטראקטיבית משעשעת ומרתקת, על ההיסטוריה וההווה של תעשיית הבירה ההולנדית. כמובן שבמהלך הסיור גם טועמים לא מעט, ומקנחים ב-2 בירות בבר הייחודי בסוף הביקור.

להזמנות כרטיסים לחצו כאן.

סיור מבשלות בירה

בסיור הזה מבקרים בשלוש מבשלות בירה שונות באמסטרדם, לומדים על הכנת הבירה וכמובן טועמים בירות שונות. הסיור אורך כשלוש שעות ומומלץ במיוחד לחובבי המשקה, אבל גם למי שאף פעם לא תהו איך מכינים אותו. זה הזמן ללמוד!

להזמנות לחצו כאן.

טעימת יין וגבינות

אם אתם רוצים ללמוד באמת על מסורת ייצור הגבינות ההולנדיות, בואו לטעום גבינות ויינות ולקבל תעודת טועמים מוסמכים למזכרת! הסיור נערך בחדר גבינות שבו תלמדו מהם התנאים הנדרשים לייצור, וחשוב יותר – מה צריך כדי להפוך לטועמי גבינות! הטעימות מלוות ביין שנבחר במיוחד כדי להשלים את החוויה.

להזמנות לחצו כאן.

סיור וסדנת הכנת קוקטיילים

למי שמעדיפים ללמוד להכין את המשקה שלהם בעצמם, מומלץ לצאת לסיור וסדנה ב"האוס אוף בולס", בר הקוקטיילים הגדול בעולם! החוויה נפתחת בסיור בן שעה כולל קוקטייל בבר המראות. בסיור צוללים אל עולם המשקאות והערבובים. אחר כך מצטרפים לסדנה להכנת קוקטיילים, בה לומדים להכין 2 משקאות שונים.

להזמנות לחצו כאן.

שייט ופנקייקים ללא הגבלה

למה לאכול בסתם מסעדה, אם אפשר לאכול במסעדה צפה? בשייט הזה, שמותאם גם לילדים, חולפים על פני אתרים מרכזיים באמסטרדם תוך כדי שנהנים מכמה פנקייקים הולנדיים שרוצים! שמו של הפנקייק ההולנדי הולך לפניו, ולא סתם. מגוון הפנקייקים שיוגשו לכם פה עצום – מלוחים, מתוקים, ויש גם טבעוניים וללא גלוטן. ואל דאגה – עבור הילדים יש חדר מלא בכדורי משחק כדי לטפל בהיי שנגרם מעודף הסוכר…

להזמנות לחצו כאן.

PANCAKES

רובע החלונות האדומים וקופי שופס

אמסטרדם ידועה גם כבירת המריחואנה, הגייז, הפתיחות, הסקס ומה לא. הנה כמה סיורים שמבטאים את הצד הזה שבה.

סיור ומעדנים ברובע החלונות האדומים

אם יש לכם אופי יותר הרפתקני ואתם רוצים לחוות את חיי הלילה, הצטרפו לסיור ברובע האורות האדומים הקרוב לכיכר דאם. בסיור הזה רואים את הכנסייה הישנה, שהיא הבניין העתיק ביותר באמסטרדם, שומעים סיפורים על התעשייה ועל בתי הקפה הנפוצים במקום, ודוגמים מעדנים כמו שוקו חם וופלים הולנדיים טעימים. המדריך יחלוק איתכם את ההיסטוריה וההווה של הרובע, כך שתסיימו את הסיור ידענים ושבעים.

להזמנת מקומות בסיור לחצו כאן.

סיור בין פאבים ברובע החלונות האדומים

סיור זה נמשך שעתיים ועובר בין פאבים שונים, עם מדריך שמגלה את הסודות הכי שמורים של רובע החלונות האדומים.

להזמנות לחצו כאן.

סיור בין הקופי שופס של רובע החלונות האדומים

סיור פופולרי אך שימו לב שהוא מתאים רק למי שנוח להם לגלגל ג'וינט עם המדריך! הסיור נמשך כשעתיים ובו תכירו מקרוב את בתי הקפה הוותיקים המפורסמים של אמסטרדם, שהיתה חלוצה בלגליזציה של המריחואנה. כמו כן תבקרו ברחוב המרכזי של קהילת הלהט"ב בעיר,  שהוא אחד מהרחובות הכי עתיקים באמסטרדם. הסיור מתאים למי שסקרנים להכיר גם את הצד הזה של אמסטרדם, אך לא רוצים לעשות זאת לבד ומעדיפים לטבול את הרגליים במים בזהירות, לפני שקופצים.

להזמנות לחצו כאן.

בנימה משמחת זו נסיים את הכתבה ואת ההמלצות שלנו על סיורים באמסטרדם.

כתבות נוספות לטיול באמסטרדם

לפניכם כתבות נוספות שיעזרו לכם לתכנן את הטיול שלכם בהולנד:

  •  

  •  

  •  

  •  

  •  

  •  

  •  

  •  

  •  

נשמח אם תספרו לנו בתגובות על הסיורים הכי טובים שעשיתם באמסטרדם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים טיפים שווים?

יאללה, שלחי לי לאימייל...

דילוג לתוכן