טיולים יומיים מחוץ לאמסטרדם 2024

צבעונים הולנד

טיולים יומיים מחוץ לאמסטרדם 2024

כשמדברים על הולנד, רוב הישראלים ישר חושבים על אמסטרדם. מבלי לפגוע בכבודה, למי שרוצים לחוות את הולנד האמיתית, זו שמעבר לערים הגדולות, זו שיש בה יופי, רוגע ושקט הולנדיים, אנחנו ממליצים לשלב בחופשה שלכם באמסטרדם גם טיולים מחוץ לעיר. במדריך שלנו לטיולים יומיים מחוץ לאמסטרדם 2023, אספנו עבורכם את הטיולים הכי מומלצים מחוץ לעיר. צאו אל הכפרים המהממים של הולנד, אל טחנות הרוח והתעלות שבאזור ותהנו משקט, שלווה, אוויר צלול והיכרות עם הולנד שמעבר לכיכר דאם.

מה בכתבה

חיטהורן, הולנד

טיולים אל חיטהורן

אחד הכפרים הכי פופולריים בקרב תיירים בהולנד הוא הכפר חיטהורן. זה ממש כפר מהאגדות, שבנוי כולו על המים. בתי הכפר צפים על איים מלאכותיים, מחוברים בגשרי עץ אותנטיים ומוגנים מפני החורף עם קני סוף על הגגות הייחודים. לא סתם חיטהורן מכונה "ונציה של הולנד". זו עיירה קטנה, עם 2700 תושבים בלבד, שנעים מאוד לטייל בה ברגל, לנשום את האוויר הצלול ולהנות מהנוף. מוקד המשיכה המרכזי לתיירים בחיטהורן הוא השייט בתעלות הציוריות של העיר. מן הסתם תמצאו כאן גם הרבה חנויות מקומיות המוכרות מעדנים הולנדיים, גבינות, אבני חן ומזכרות.

התעלות באזור התיירותי של הכפר נחפרו בידי אדם, והאיים שנוצרו ביניהן מחוברים בלא פחות מ-176 גשרים אל היבשה. הבתים באזור זה של הכפר נבנו במאות ה-18 וה-19, עם גגות קש מסורתיים. תמצאו כאן שביל הליכה ורכיבה על אופניים בין הבתים, ומגוון חנויות קטנות ומסעדות. שימו לב שהאופניים והולכי הרגל חולקים את אותו שביל, והתנהלו בהתאם. הכפר הוא מקום מושלם לצילום תמונות יפיפיות שיעוררו קנאה בכל חבריכם. מדי שנה מבקרים בו כמיליון איש, אז לעיתים יש להתאזר בסבלנות עד שמשיגים את התמונה המושלמת…

חיטהורן נמצא כשעה וחצי נסיעה צפון מזרחית לאמסטרדם. שימו לב שאין כניסה לרכבים אל חיטהורן, כך שבתוך הכפר עצמו מתניידים רק בסירות, באופניים או ברגל. לכן מומלץ להגיע לטייל כאן בסיורים יומיים מאמסטרדם, שכוללים הסעה כמובן.

טיול בחיטהורן כולל שייט בסירה

זה הטיול המושלם למי שכבר נמצא באמסטרדם ורוצה להנות מחיטהורן בלי להתאמץ. צאו מאמסטרדם באוטובוס מפואר וחקרו את הכפר הקסום. הטיול כולל שייט בתעלות בסירה ממונעת ולאחר מכן זמן חופשי משלכם לשוטט בכפר ולהנות מהנוף, מהחנויות והמסעדות. במהלך השייט תקבלו הסברים באנגלית ממדריך מקומי, שיספר לכם על ההיסטוריה ועל ההווה של חיטהורן. משל הטיול כולו כ-8 שעות.

לפרטים והזמנות לחצו כאן.

חיטהורן, הולנד

טיול בחיטהורן ובסכר Afsluitdijk

בטיול זה נוסעים באוטובוס ממוזג לחיטהורן, שם שטים בתעלות ואחר כך מקבלים זמן פנוי לשיטוט בכפר ולארוחת צהריים. המדריך שלכם ייתן לכם טיפים איפה הכי כדאי לכם לחקור ולאכול. לאחר מכן תמשיכו עם האוטובוס לראות את אחד מהפלאים של הולנד, סכר Afsluitdijk שהוא הישג הנדסי מרשים ביותר. מדובר בסכר שהוא גם כביש, הנמתח לאורך 32 קילומטר ומחבר 2 קצוות של היבשת ליצירת אגם מים מתוקים בשם Ijsselmeer. אורך הטיול כולו כ-9 שעות.

לפרטים והזמנות לחצו כאן.

טיולים אל זאנסה סכאנס

זאנסה סכאנס הוא כפר טחנות הרוח המפורסם. זה אחד הכפרים הבודדים שבהם אפשר לראות הרבה טחנות רוח זו ליד זו. בסיור בכפר מבקרים בטחנות הרוח, רואים איך הן עובדות ושומעים את הסיפור הייחודי שלהן. הסיורים המודרכים כוללים בדרך כלל גם ביקור בבית מלאכה לקבקבי עץ, טעימת גבינות משובחות ועוד פעילויות כייפיות. זאנסה סכאנס קרוב יחסית לאמסטרדם וניתן לצאת לטיול של חצי יום בכפר בלבד, או לשלבו עם ביקור של יום שלם בכפרי הדייגים בסביבה.

טיול בזאנסה סכאנס וטעימת גבינות

בטיול זה לומדים על טחנות הרוח העתיקות של זאנסה סכאנס, מבקרים יצרן של קבקבי עץ ורואים הדגמה של ייצור גבינות, כולל טעימות כמובן! לאחר שהמדריך יספר לכם את ההיסטוריה של הכפר, ויסביר למה שימשו בדיוק טחנות הרוח, תוכלו להמשיך ולחקור את הכפר בעצמכם, עם טיפים מהמדריך לאן כדאי ללכת. בתי הכפר עם החזיתות הצבעוניות שלהם בגווני ירוק, בז' ותכלת מהווים תפאורה מושלמת לתמונות מרהיבות. הטיול אורך כ-3.5 שעות והנסיעה לזאנסה סכאנס נעשית באוטובוס נוח וממוזג.

לפרטים והזמנות לחצו כאן.

טחנות רוח, הולנד

להרפתקנים – טיול בזאנסה סכאנס על טוסטוס, בהדרכה עצמית

זה טיול שאליו יוצאים לבד, לאחר הדרכה קצרה ממדריך על הנסיעה בטוסטוס. הטיול מתחיל מהכפר לנדסמיר שאליו ניתן להגיע עצמאית באוטובוס מאמסטרדם (זה לוקח רק כ-20 דקות נסיעה). אתם למעשה שוכרים את הטוסטוס ליום שלם, כך שאתם יכולים לטייל בקצב שלכם, בליווי מסלול שתקבלו באופן דיגיטלי עם כל הנקודות הכי מומלצות לעצור בהן, כולל טחנות הרוח, מפעל הקבקבים ועוד.  

לפרטים והזמנות לחצו כאן.

טיול באופניים, כמו המקומיים

למי שרוצים לעשות קצת פעילות גופנית, צאו לטיול בזאנסה סכאנס באופניים! פוגשים את המדריך בתחנה המרכזית באמסטרדם ונוסעים יחד ברכבת, בקבוצה קטנה, אל העיירה זאנדם. שם עולים על אופניים ומתחילים בסיור בין טחנות הרוח, הביצות הפסטורליות שצייר מונה ובתי המלאכה לקבקבים, מפעל נייר ומנסרה של זאנסה סכאנס וכפרי האזור. הטיול תבצע בקצב נינוח ואורך כ-5 שעות.

לפרטים והזמנות לחצו כאן.

טיול לאזור הכפרי שליד אמסטרדם, כולל זאנסה סכאנס

זה טיול של יום שלם שייקח אתכם לסיור מקיף באזר הכפרי שליד אמסטרדם. המדריך יסביר לכם על הפולדרים, האזורים שההולנדים ייבשו מהים כדי להגדיל את שטח המדינה, תבקרו בכפר אדם שעל שמו הגבינה ההולנדית הטעימה, וכמובן תראו את טחנות הרוח של זאנסה סכאנס. הסיור כולל גם ביקור בבית מלאכה לקבקבי עץ וזמן חופשי לשיטוט בין בתי הכפר הצבעוניים. מתאים למי שרוצים להקיף את כל מה שיש לכפרי הולנד להציע, ביום אחד.

לפרטים והזמנות לחצו כאן.

טיול לזאנסה סכאנס וחיטהורן כולל ארוחת צהריים

טיול זה מקיף את האזור הכפרי של אמסטרדם ותחזרו ממנו עמוסים בידע, תמונות, וכמובן בטן מלאה במטעמים מקומיים. יוצאים לדרך ומבקרים קודם כל בכפר זאנסה סכאנס שידוע בתחנות הרוח המסורתיות שלו. אחר כך מבקרים במפעל לייצור קבקבי העץ המפורסמים של הולנד ובמחווה לייצור גבינות, וזה כולל טעימות! ממשיכים אל הכפר וולנדאם, בו מסיירים בנמל ומודדים בגדים הולנדיים מסורתיים. לאחר ארוחת צהריים מסיימים את הטיול בחיטהורן עם שייט בתעלות שלאחריו סיור בשבילי הכפר. משך הטיול כולו כ-10 שעות. זה טיול משתלם ומקיף במיוחד!

לפרטים והזמנות לחצו כאן.

טחנות רוח, הולנד

טיולים אל מרבדי הצבעונים בקוקנהוף

הולנד ידועה כבירת הצבעונים של העולם. התמזל מזלכם וליד אמסטרדם נמצא פארק הצבעונים הכי גדול בעולם, עם יותר מ-7 מיליון פרחים! בגני קוקנהוף, במרחק של כ-40 דקות נסיעה מאמסטרדם, מגדלים לא רק צבעונים, אלא פרחים נוספים כגון נרקיסים ויקינתונים. הגנים פתוחים רק בתקופת הפריחה, ממרץ עד יוני, אבל אם הגעתם לאזור בחודשים אלו, זו חוויה שאסור להחמיץ.

טיול עצמאי בגני קוקנהוף

למי שלא רוצה להיות תלוי בלוח זמנים, ניתן לקחת אוטובוס "הופ און הופ אוף" שיוצא כל חצי שעה מאמסטרדם, לסיור עצמאי בגנים. כרטיס הכניסה לגנים כלל במחיר, ותוכלו לסייר בהם כמה זמן שתרצו ולתפוס את אחד האוטובוסים חזרה. זו אופציה שמתאימה למטיילים שלא רוצים הרבה הסברים, אלא בעיקר לראות את הפרחים המרהיבים.

לפרטים והזמנות לחצו כאן.

צבעונים הולנד

טיול אל גני קוקנהוף והדרכה קולית בעברית

הטיול אורך כ-5 שעות וכולל נסיעה באוטובוס נוח מהתחנה המרכזית של אמסטרדם אל הגנים, והדרכה קולית בעברית. ניתן לבחור גם במדריך שילווה אתכם בהסברים באנגלית. כשמגיעים אל הגנים מטיילים בין השבילים, מתפעלים מהפרחים ולומדים רבות על גידולם ועל התרבות המקומית. כמובן שהתמונות שאיתן תחזרו מפה יהיו מהממות ומזכרת לכל החיים.

לפרטים והזמנות לחצו כאן.

טיול בגני קוקנהוף כולל שייט טחנות רוח

אם אתם רוצים לשלב טיול בגני קוקנהוף עם שייט באחד המקומות הנמוכים ביותר בהולנד – 5 מטר מתחת לפני הים, הצטרפו לטיול הזה, שבתחילתו שטים לצד טחנות רוח יפיפיות ולאחר מכן מסירים עצמאית בגני קוקנהוף. הטיול כולו אורך כ-8 שעות וכולל הסעות מאמסטרדם וחזרה באוטובוס ממוזג.

לפרטים והזמנות לחצו כאן.

צבעונים הולנד

טיולים בהאג ורוטרדם

כאמור, הולנד אינה מסתכמת באמסטרדם בלבד. אם יש לכם זמן ואתם רוצים להכיר אותה לעומק, הצטרפו לסיור בערים נוספות במדינה, כולל האג שבה נמצאים מרבית מוסדות השלטון, רוטרדם עם הנמל המרשים שלה ועוד.

טיול ברוטרדאם, דלפט, האג ומדורדם

טיול זה ייקח אתכם לראות את המיטב של הולנד. מתחילים בביקור ברוטרדם, עם הארכיטקטורה המודרנית שלה, הבתים הצהובים שמצטלמים נפלא, הנמל ושוק האוכל המפורסם, בו תהנו ממטעמים. אחר כך ממשיכים לדלפט לביקור במפעל הקרמיקה מהמאה ה-17, שנותר אחרון בהולנד כולה. משם תסעו להאג ותבקרו את מוסדות השלטון וארמון השלום היפיפה שמיד לאחר השלמתו פרצה דווקא מלחמה… לקינוח תבקרו בפארק מדורודם, שנמצא ליד האג ובו העתק מיניאטורי של הולנד, על הבניינים הייחודיים שלה, טחנות הרוח והכפרים. אורך הטיול כולו כ-10 שעות. מומלץ מאוד כדי להרחיב קצת את החוויה שלכם מהולנד אל מעבר לאמסטרדם.

לפרטים והזמנות לחצו כאן.

האג הולנד

עכשיו אתם מכירים את כל הטיולים הכי מומלצים שיוצאים מאמסטרדם! בחרו את הטיול שהכי מתאים לכם, ותזכו להרחיב את היכרותכם עם המדינה הנפלאה ורבת הפנים שהיא הולנד.

לפניכם כתבות נוספות שיעזרו לכם לתכנן ביקור בהולנד:

4 תגובות

  1. כתבה מעניינת מאוד
    אשמח לקבל המלצות למלונות באמסטרדם 3 כוכבים כמו כן אני בעלת תעודת עיוור האם ידוע לך אם מכבדים את התעודה הזו בהולנד [נסיעות,מוזיאונים וכו?[
    תודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים טיפים שווים?

יאללה, שלחי לי לאימייל...

דילוג לתוכן