טיולי יום ממדריד – רעיונות לטיולים מומלצים מחוץ למדריד

טולדו ספרד

טיולי יום ממדריד – רעיונות לטיולים מומלצים מחוץ למדריד

מדריד היא בירתה של ספרד, והיא עיר עשירה בתרבות, היסטוריה ואטרקציות מרתקות. אבל יש הרבה מה לראות ולעשות גם מחוץ לעיר, ולא רק בתוכה. אם בטיולכם במדריד אתם רוצים גם לצאת לגלות את הסביבה, תוכלו לצאת למגוון טיולי יום מחוץ למדריד. לפניכם כתבה מלאת רעיונות לטיולי יום ממדריד. אז בחרו לכם את היעדים שהכי מדליקים אתכם וצאו לדרך!

איך יוצאים לטייל מחוץ למדריד

ניתן לצאת לטיולים ממדריד באמצעות רכב שכור. אם אתם בוחרים באפשרות זו, מומלץ להזמין את הרכב מראש. ניתן לחפש רכבים באתר פאפם-פאפם וכך לחסוך את ההתעסקות בטיול בהשוואת מחירים ובחיפוש סוכנות השכרת רכב אמינה.

דרך נוספת לטייל אל מחוץ לעיר היא באמצעות תחבורה ציבורית. אבל זו אופציה שמתאימה למי שיש לו הרבה זמן וסבלנות, כי הגעה בתחבורה ציבורית מאריכה את הדרך. וגם דורשת השקעת זמן בתכנון מראש, היכרות עם האפשרויות השונות לרכישת כרטיסי נסיעה ועוד.

אבל ישראלים שמטיילים במדריד בדרך כלל מגיעים לזמן קצוב וקצר יחסית. ולכן בכתבה זו נתרכז בטיולים שניתן להזמין ממדריד. בטיולים כאלה יאספו אתכם ויחזירו אתכם אל נקודת איסוף בעיר. ויספקו לכם את כל מה שצריך כדי ליהנות מהיעד ולחזור עייפים ומרוצים אל המלון.

סיורים לטולדו

טולדו נמצאת כ-70 קילומטרים או שעה נסיעה דרומית למדריד. היא שוכנת על גבעה בגובה כ-500 מטרים, על שפת הנהר טאחו, הנהר הארוך ביותר בספרד. העיר היתה בירת ממלכת ספרד בין המאה ה-11 ל-16, לפני שהכבוד הועבר למדריד. כיום מתגוררים בה כמעט מאה אלף איש, אך היא עדיין שומרת על צורתה כעיר מימי הביניים. זו עיר עתיקה מוקפת חומה שבה רחובות צרים. טולדו היא גם אתר מורשת עולמית של אונסק"ו, וגם, כידוע, היתה עד לגירוש ספרד מרכז יהודי מפואר.

סיור בעיר העתיקה של טולדו

בטיול הזה בטולדו נהנים מנופים מרהיבים של העיר. מביקור בכיכר המרכזית של העיר העתיקה, כיכר סוקודובר. ומסיור מודרך שעובר בין כל האתרים החשובים. בסיור תוכלו לראות את קתדרלת טולדו, שיש בה יותר מ-750 חלונות ויטראז' והיא ידועה במשחקי האור והצל שלה שהפכו לשמה השני. תבקרו במבצר אלקסר (Alcázar) המרשים שנכבש על ידי המוסלמים וצופה על העיר, ברחובות הצרים של הרובע היהודי ובבית הכנסת מריה לה בלנקה ששימש את יהודי טולדו עד המאה ה-14. העיר ידועה כעיר שלושת התרבויות ולכן לא שוכחים לבקר גם במנזר סן חואן ובכנסיית סאנטו תומה שבה נמצא ציור מפורסם במיוחד של אל גרקו. לקינוח, תטעמו מרציפן מתוק שנעשה בטולדו באופן ייחודי מדבש ושקדים.

הסיור אורך בין 6 ל-9 שעות וניתן בו גם זמן לשוטטות חופשית בעיר. יוצאים באוטובוס נוח מנקודת מפגש ליד מזרקת סיבלס שבמרכז מדריד וחוזרים לשם עייפים ומרוצים.

לפרטים והזמנת כרטיסים לסיור לחצו כאן.

טולדו ספרד

סיור בטולדו בשילוב טעימות ויינות

למה לא לשלב יום ארוך של טיול בטולדו עם קצת אוכל ויין? בסיור הזה, שאורך כ-9 שעות, מבקרים בעיר העתיקה של טולדו, על שלל אתריה ההיסטוריים, כולל הרבע היהודי ובית הכנסת מריה לה בלנקה. הסיור כולל גם זמן חופשי לשיטוט בעיר ובין לבין עושים הפסקה לטעימת נקניקים וגבינות מלווים ביין. לפני שחוזרים למדריד, עוצרים ביקב שבו טועמים מספר יינות ולומדים על תהליך ייצור היין.

לפרטים והזמנת כרטיסים לסיור לחצו כאן.

סיורים לסגוביה

סגוביה היא עיר עתיקה הנמצאת כשעה נסיעה צפון מערבית למדריד. גרים בה כ-50 אלף תושבים, וגם היא מוכרת כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. העיר העתיקה היא יעד פופולרי לטיולי יום ממדריד. זאת בזכות אתרי המורשת שלה – האקוודוקט, מבצר האלקסר וקתדרלת סגוביה. בסיור בסגוביה אי אפשר שלא להתרשם מהאקוודוקט שנבנה במאה ה-2 לספירה ושחלקו עדין עומד על תילו בכניסה לעיר. יש בו 166 קשתות ב-2 קומות! מבצר אלקסר הוא אחת הטירות הכי מפורסמות בספרד. כאן גרו מלכי קסטיליה, על גבעה הצופה מעל העיר. ואילו הקתדרלה שנבנתה במאה ה-16 היא האחרונה שנבנתה באירופה בסגנון הגותי הספרדי. בנוסף, לפני גירוש ספרד היתה סגוביה מרכז יהודי משגשג וזו כמובן עוד סיבה לבקר פה.

למי שמעוניין בסיור מודרך בסגוביה, ללא הסעות ממדריד וחזרה, מומלץ להצטרף לסיור זה שבו מבקרים בכל האתרים שהוזכרו ובמספר אתרים מעניינים נוספים.

לפרטים והזמנות לחצו כאן.

סגוביה ספרד

למי שמעוניין בסיור עם הסעות ממדריד וחזרה, מומלץ להצטרף לסיור זה שבו מבקרים קודם כל בסגוביה ואתריה ולאחר מכן בטולדו ואתריה. בכל עיר יהיה לכם גם זמן לשיטוט חופשי. אורך הסיור כולו כ-12 שעות.

לפרטים והזמנות לחצו כאן.

להרפתקנים מביניכם, הצטרפו לסיור מעל סגוביה בכדור פורח, עם שמפניה וארוחה!

לפרטים והזמנות לחצו כאן.

טיסה בכדור פורח מעל סגוביה, ספרד

סיורים לאבילה וסלמנקה

אבילה נמצאת מעט דרום מערבית לסגוביה. הסיבה שכדאי לכם מאוד לבקר בעיר בת 60 אלף התושבים, היא חומות ימי הביניים שלה שהשתמרו בצורה מפתיעה וגורמות לאבילה להיראות כמו חלק מהסט של "משחקי הכס". החומות הן אתר מורשת עולמית של אונסק"ו, יחד עם הכנסיות העתיקות שסביבן, שגם בהן כדאי לבקר.

סלמנקה היא עיר גדולה יותר, בת כ-200 אלף תושבים, הנמצאת מערבית לאבילה. בעיר כיכר מרכזית מרשימה וקתדרלה מרהיבה.

כדי לראות את האתרים העתיקים והמרשימים באבילה וסלמנקה מומלץ להצטרף לסיור ממדריד אל אבילה וסלמנקה שאורכו כ-11 שעות והוא כולל הסעות באוטובוס ממדריד ובחזרה.

לפרטים הזמנות לחצו כאן.

סיור מומלץ אחר הוא סיור לאבילה וסגוביה שאורכו כ-9 שעות ובו מבקרים בכל האתרים החשובים של שתי הערים.

לפרטים והזמנות לחצו כאן.

טיול אל מנזר סן לורנצו ובזיליקת עמק הנופלים

אלו 2 אתרי מורשת ספרדיים שנמצאים במרחק של כשעה נסיעה מערבית למדריד. מנזר סן לורנצו הוא מקום שראה חלקים נרחבים בהיסטוריה של ספרד, בעת ששימש כארמון מלכותי וכאתר קבורה למלכי ספרד, תפקיד שבו הוא משמש עד היום. מדובר למעשה בקומפלקס מרשים של בניינים שיש בתוכם גם יצירות אמנות רבות וגם ספריה בת עשרות אלפי ספרים, שבה התגלה ב-1977 כתב יד של התלמוד. בזיליקת עמק הנופלים היא בזיליקה שנחצבה בסלע בהוראת הגנרל פרנקו, ובסביבתה קבורים כ-33 אלף מחללי מלחמת האזרחים בספרד. מעל הבזיליקה מתנוסס צלב ענק, שגובהו 152 מטרים וניתן להגיע אליו באמצעות קרונית.

כדאי מאוד לצאת לסיור מודרך בשני האתרים, שבו תלמדו המון על ההיסטוריה העקובה מדם של ספרד ותזכו לראות את המבנים המרשימים שהוכרזו כאתרי מורשת עולמית.

לפרטים והזמנת כרטיסים לחצו כאן.

בזיליקת עמק הנופלים, ספרד

צריכים המלצות לסיורים נוספים במדריד? כתבו לנו בתגובות וצוות האתר ינסה למצוא לכם סיור מתאים לצרכים שלכם.

כתבות נוספות למטייל במדריד

לפניכם עוד כתבות שיעזרו לכם לתכנן את הטיול שלכם במדריד:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים טיפים שווים?

יאללה, שלחי לי לאימייל...

דילוג לתוכן