איך להגיע משדה התעופה במדריד למרכז העיר

שדה התעופה בראחס במדריד

איך להגיע משדה התעופה במדריד למרכז העיר

מדריד היא בירתה של ספרד, והיא עיר עשירה בתרבות, היסטוריה ואטרקציות מרתקות. למדריד יש המון מה להציע לכל הגילאים, ואם אתם טסים לבד או עם הילדים תמיד תמצאו שם מה לעשות. אבל לפני שמדברים על כל מה שיש לעיר להציע, בואו נתחיל מאחד הנושאים שמעסיקים אותנו תמיד כשאנחנו מתכננים טיול לעיר לא מוכרת: איך להגיע משדה התעופה בראחס למרכז העיר?

בראחס הוא שדה התעופה הבינלאומי של מדריד. הוא נמצא 12 קילומטרים צפון מזרחית ממרכז מדריד, ונקרא על שם הרובע שלידו הוא נמצא. זה נמל התעופה העשירי בעולם מבחינת עומס הנוסעים! יש בשדה התעופה בראחס 4 טרמינלים נפרדים ויש מספר דרכים להגיע ממנו אל מרכז מדריד. שדה התעופה מקושר היטב לעיר, עם מגוון אמצעי תחבורה. ביררנו ואספנו בשבילכם את כל הדרכים המומלצות להגיע משדה התעופה למרכז העיר מדריד, והנה הן לפניכם:

שאטל של המלון

לפני הכל, כשאתם חושבים איך להגיע למדריד משדה התעופה, כדאי לכם לברר האם המלון שלכם מפעיל שאטל חינם משדה התעופה. לפעמים המלון גובה על זה סכום מסוים, אך נמוך יותר לעומת מונית, וזו בסופו של דבר הסעה עד דלת המלון, אז כדאי לשקול זאת.

פסל הדוב ועץ התות

רכבת תחתית

הרכבת התחתית (מטרו) תיקח אתכם בזריזות ובנוחות אל תחנת Nuevos Ministerios במדריד, ממנה ניתן לקחת קווים נוספים ליעדכם הספציפי. משדה התעופה עליכם לקחת את קו מספר 8, הקו הורוד, שיש לו תחנה בטרמינל 2 (שמשרתת גם את טרמינל 1 ו-3) ותחנה חדשה בטרמינל 4. ניתן להגיע אל התחנות פשוט על ידי מעקב אחר השילוט "מטרו" מכל טרמינל שבו נחתתם. הנסיעה אל העיר אורכת כ-14 דקות. הרכבת התחתית פועלת בין 6:00 בבוקר ל-1:30 בלילה. ילדים עד גיל 4 נוסעים בחינם.

ומה לגבי כרטיסי הנסיעה במטרו?

קודם כל עליכם לרכוש באחת ממכונות הכרטיסים שליד התחנה כרטיס רב פעמי להטענה. מחירו 2.5 יורו והטענתו לנסיעה אחת תעלה לכם עוד 1.5 עד 3 יורו, תלוי עד לאן תרצו להגיע. כמו כן יש תוספת של 3 יורו לכל כניסה או יציאה משדה התעופה! התשלום עבור כניסה או יציאה מהשדה תקפים לאותו יום שבו נקנו בלבד.

אם אתם מתכננים לנסוע יותר מפעם אחת במטרו, ניתן גם לרכוש כרטיס ל-10 נסיעות במטרו, תמורת 6-9 יורו. כרטיס זה יכול לשרת מספר נוסעים בו זמנית.

אם אתם נשארים במדריד כמה ימים, רכשו כרטיס המיועד לתיירים וכולל נסיעה גם באוטובוסים ורכבות. אפשר לרכוש כרטיס תיירים התקף רק בתוך מדריד או כזה שתקף גם לפרבריה. ניתן לרכוש כרטיס ליום אחד, שניים, שלושה, ארבעה, חמישה או שבעה ימים. כרטיס ליום אחד יעלה לכם 8.4 יורו למדריד בלבד או 17 יורו לכל האזור. עבור 7 ימים תשלמו 35.4 ו-70.8, בהתאמה. שימו לב שגם עם כרטיס התיירים עליכם לרכוש בנפרד כרטיס רב פעמי להטענה. אם רוכשים אותם יחד, מחיר הכרטיס הרב פעמי כלול כבר במחיר כרטיס התיירים. כרטיסים לילדים בין גיל 4 ל-11 עולים 50% מהמחיר למבוגר. את הכרטיסים לתיירים ניתן לקנות במכונות האוטומטיות או במשרדי שירות הלקוחות בשדה התעופה, שפתוחים כל יום מ-8:00 עד 20:00.

הנסיעה ברכבת התחתית מהירה אמנם וזולה, אך אם היעד שלכם הוא באזור כיכר פוארטו דל סול או אזור החנויות של רחוב גראן ויה הפופולרי, תצטרכו להחליף קווי מטרו פעמיים. לכן כדאי לכם לחשוב אולי על דרך התניידות אחרת, במיוחד אם יש לכם הרבה מזוודות לסחוב.

תחנת מטרו מדריד

אוטובוס אקספרס

האוטובוס מספר 203 (או 27N בשעות הלילה) קל לזיהוי בזכות צבעו הצהוב ויקח אתכם משדה התעופה בראחס למרכז מדריד בכל שעות היום והלילה, בכל ימות השנה. בין 6:00 ל-23:30 אוטובוס אקספרס מספר 203 עוצר בתחנות אודונל, אטו'צה ופלאזה דה סיבלס, ואילו בין 23:30 ל-6:00 אוטובוס 27N עוצר רק באודונל ופלאזה דה סיבלס. מ-2 המקומות המרכזיים הללו ניתן להגיע בתחבורה ציבורית אל יעדכם הסופי.

לאוטובוס יש תחנות בטרמינלים 1, 2, ו-4 בשדה התעופה והוא יוצא כל רבע שעה. מחיר הנסיעה 5 יורו לכיוון ותוכלו לשלם לנהג האוטובוס במזומן או באשראי, אך לא בשטרות של מעל 20 יורו! הנסיעה אורכת כ-30 עד 50 דקות.

שימו לב כי מי שנוחת בטרמינל 3 יצטרך ללכת ברגל לתחנת האוטובוס בטרמינל 2, או לקחת שאטל לשם.

ניתן לקחת גם אוטובוס מפנק יותר, שצבעו כחול, ויש בו אינטרנט, נקודות הטענה לסלולרי, שירותים, ומזגן כמובן, שייקח אתכם תמורת 7 יורו לכיוון אל תחנת אטוצ'ה, ללא עצירות נוספות בדרך, תוך כחצי שעה. האוטובוס יוצא מטרמינל 4 ופועל בין 6:00 ל-23:30.

להזמנת כרטיסים לאוטובוס הכחול לחצו כאן.

רכבת

קו 1C של הרכבת יקח אתכם מהתחנה בטרמינל 4 אל העיר, עם עצירות ב-5 תחנות מרכזיות שמהן תוכלו להגיע אל יעדכם. התחנות הן צ'מרטין, נואבוס מיניסטריוס, אטוצ'ה, מנדז אלבארו ופרינסיפה פיו. הנסיעה עד אטוצ'ה לוקחת כחצי שעה. כרטיס לכיוון אחד יעלה לכם 2.6 יורו. הרכבת יותאת כל 5-15 דקות.

החסרון של הרכבת הוא שמי שנוחתים בטרמינלים 1, 2, או 3, יצטרכו לקחת שאטל פנימי של שדה התעופה כדי להגיע לתחנה שבטרמינל 4. וזה יכול לקחת לא מעט זמן וטלטלות עם המזוודות.

מונית

הדרך הנוחה ביותר, ללא ספק, אך מן הסתם היא עולה יותר. בכל אחד מהטרמינלים של שדה התעופה בראחס יש תחנת מוניות, שבמדריד הן לבנות עם פס אדום. מחיר הנסיעה במונית משדה התעופה למרכז מדריד הוא 30 יורו וזה מחיר אחיד וקבוע. אל תסכימו לשלם יותר על המטען שלכם או מכל סיבה אחרת. אלא אם כן היעד שלכם מרוחק יותר ממרכז העיר ואז המחיר משתנה ויש לוודא שהנהג הפעיל ואיפס את המונה עם תחילת הנסיעה! למי שרוצים להימנע מהתמודדויות מיותרות עם נהגי מוניות שמפקיעים מחירים וממחסום השפה, מומלץ להשתמש באפליקציית נסיעות כגון אובר שפעילה במדריד. הנסיעה אל מרכז העיר אורכת כ-30 דקות אם אין פקקים.

בניין מרשים במדריד

הסעה פרטית

דרך נוספת לנסוע בסטייל היא פשוט להזמין הסעה פרטית מראש! כך יחכה לכם נהג עם שלט ועליו שמכם מיד עם נחיתתכם. ולא תצטרכו להתעסק בחיפושים ועיכובים מיותרים או לשבור את הראש על דרך ההגעה לעיר. זו אופציה שתעלה כ-50 יורו ל-2 אנשים. אך המחיר לאדם יורד ככל שכמות האנשים עולה. למשל 4 אנשים ישלמו כ-75 יורו. היתרון הגדול הוא שהסעה פרטית לוקחת אתכם אל יעדכם המדויק ושבדרך הנהג גם מספק מידע וטיפים לביקור במדריד.

להזמנת נסיעה פרטית לחצו כאן.

רכב פרטי

אנחנו ממש לא ממליצים להכנס עם רכב לתוך מדריד, שכמו כל עיר גדולה יש גם בה פקקים ובעיות חניה. אבל אם יש לכם תוכניות לטייל גם מחוץ לעיר, או להמשיך אל ערים אחרות, הדרך הטובה ביותר להתנייד היא כנראה ברכב שכור.

הזמינו את הרכב מראש וכך תחסכו התעסקות בשדה התעופה בהשוואת מחירים וחיפוש סוכנות השכרת רכב אמינה. ניתן לחפש רכבים באתר פאפם-פאפם.

לינה בשדה התעופה בראחס במדריד

אופציה חשובה שכדאי לשקול אם אתם נוחתים מאוחר או ממריאים מוקדם ואתם מעדיפים להישאר ללון בשדה התעופה בראחס. תשמחו לקרוא שיש מספר מלונות ממש בתוך הטרמינל של בראחס או לידו .

הילטון Hilton Madrid Airport

המלון מהרשת המפורסמת נמצא בבניין אייקוני ליד שדה התעופה בראחס ומציע שירות הסעות משדה התעופה וחזרה. החדרים מרווחים ויש גם חדרי ענק למשפחות. יש פה מסעדה מעולה, חדר כושר, בריכה וסאונה. והנסיעה מהמלון למרכז מדריד לוקחת כ-15 דקות בלבד.

לפרטים והזמנות לחצו כאן.

מלון אבניו Hotel Avenue

מלון 2 כוכבים שנמצא ממש קרוב לשדה התעופה. יש בו חדרים גדולים במיוחד, לחלקם מרפסות, ג'קוזי או אפילו בריכה פרטית, במחיר משתלם מאוד! עיצוב החדרים מרהיב וצבעוני. יש במלון בריכה מקורה, ג'קוזי, בר וארוחת בוקר קונטיננטלית. המלון חדש לגמרי ומצוחצח, כדאי לבדוק!

לפרטים והזמנות לחצו כאן.

NH Barajas Airport

מלון 3 כוכבים במרחק של 4 קילומטרים  בלבד מנמל התעופה בראחס. המלון מציע שירות הסעות חינם משדה התעופה ואליו ויש גם תחנת מטרו במרחק 200 מטרים ממנו. במלון מסעדה וחדר כושר, בריכה חיצונית וחניה לטווח ארוך במחיר משתלם. החדרים בעיצוב בהיר ונקי והשירות אדיב. בונוס אם אתם עם ילדים – ילד אחד עד גיל 12 מתארח בחינם בחדר ההורים.

לפרטים והזמנות לחצו כאן.

NH Barajas Airport

 Novotel Campo De Las Naciones

מלון 4 כוכבים בקרבת שדה התעופה. במלון חדרים מרווחים ומעוצבים, עם בידוד כנגד רעשים, ומסעדה שפועלת עד מאוחר. יש כאן גם חדר כושר ובריכת שחייה בקיץ, והגישה לשדה התעופה נוחה ומהירה. במרחק 100 מטרים מהמלון תמצאו תחנת מטרו להגעה קלה אל העיר. ארוחת הבוקר זוכה לשבחים יש גם אפשרות לחניה בתשלום. וכל זה במחיר מצוין.

לפרטים והזמנות לחצו כאן.

אנחנו מקווים שמבין כל האפשרויות בחרתם את זו שהכי מתאימה לכם. הנה עוד כתבות למתכננים לטייל במדריד:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים טיפים שווים?

יאללה, שלחי לי לאימייל...

דילוג לתוכן