סגרדה פמיליה ברצלונה – המדריך למבקרים מעודכן 2024

סגרדה פמיליה ברצלונה

סגרדה פמיליה ברצלונה – המדריך למבקרים מעודכן 2024

בזיליקה דה לה סגרדה פמיליה ברצלונה – זה שמה המלא של הכנסייה האייקונית של ברצלונה. פירוש השם הוא "כנסיית המשפחה הקדושה". מדובר ביצירת מופת אדריכלית שנהגתה במוחו היצירתי של גאודי ולא הושלמה עד עצם היום הזה. ולמרות זאת זכתה למעמד של אתר מורשת עולמית מידי אונסק"ו. זה אתר חובה לכל מבקר ומבקרת בברצלונה, הזוכה ל-5 מיליונים מבקרים בכל שנה. מומלץ לא להסתפק רק בהסתכלות מבחוץ, כי היופי של הכנסייה עוצר נשימה גם מבחוץ וגם מבפנים. כדי שהביקור שלכם יהיה הטוב ביותר שאפשר, הכנו עבורכם את המדריך למבקרים בסגרדה פמיליה, עם כל מה שצריך לדעת.

לרכישת כרטיסים לכניסה מהירה: בלי ביקור במגדל לחצו || כולל ביקור במגדל לחצו כאן.

סגרדה פמיליה ברצלונה

מיקום והגעה:

הכנסייה ניצבת בלב העיר ברצלונה. ניתן להגיע לכאן בקלות יחסית מאזורי התיירות המרכזיים של העיר, כמו הרמבלה, לאחר הליכה של כ-40 דקות. אפשר להגיע גם בתחבורה ציבורית: לתחנת סגרדה פמיליה של הרכבת התחתית מגיעים הקווים 2L ו-5L (הקו הסגול והקו הכחול).

טיפ קטן למגיעים ברכבת התחתית: צאו מהיציאה שנמצאת בכיוון ההפוך ליציאה שמיועדת למגיעים לכנסייה! היציאה הייעודית מובילה לאזור עמוס התיירים והתורים ועדיף לצאת מהצד השני ולפסוע בנחת לכניסה.

ליד הכנסייה יש גם תחנת אוטובוס בשם זהה, אליה מגיעים הקווים 9, 33, 34, 34, D50 ,H101 ,B24 .

שעות פתיחה:

בימי שני עד שבת החל מ-9:00 בבוקר, שעת הסגירה תלויה בעונה – בקיץ (אפריל-ספטמבר) עד 20:00 ובחורף (נובמבר – פברואר) עד 18:00. במרץ ואוקטובר עד 19:00. בימי ראשון הכנסייה נפתחת ב-10:30.

שימו לב ששעות הפתיחה עשויות להשתנות לעיתים עקב אירועים מיוחדים המתקיימים בכנסייה. כמו כן, ב-25 וב-26 בדצמבר, וב-1 וב-6 בינואר, שעות הפתיחה הן בין 9:00-14:00.

ההיסטוריה של הסגרדה פמיליה:

הכנסייה החלה להבנות בשנת 1882 על פי תכנית של אדריכל אחר, בסגנון ניאו-גותי. אולם אותו אדריכל פרש כשנה לאחר מכן וגאודי נכנס לתפקיד וערך שינויים מרחיקי לכת בתכנית. הבנייה, שמומנה מתרומות, התנהלה בעצלתיים, וכשנשאל על כך גאודי, הוא ענה שהלקוח של הפרוייקט אינו לחוץ לסיים, והתכוון לאלוהים. בשנת 1926 נהרג גאודי בתאונה ונקבר במרתף הכנסייה, שלא הספיק לחזות בהשלמתה. באותה עת לא הושלמה אפילו רבע מתכנית הכנסייה! כיום, על מנת להאיץ את הבנייה, משתמשים בתכנון ממוחשב, אך התקוות שהיו לסיים אותה עד 2026, לרגל 100 שנה למותו של גאודי, כנראה ישארו רק בגדר תקוות.

גאודי עיצב את הכנסייה בסגנון הארט נובו הקטאלני האופייני לו. הוא תכנן 3 חזיתות ו-18 צריחים, שעדיין לא כולם נבנו. הכנסייה מעוטרת מבפנים ומבחוץ באלמנטים אינספור, שלכל אחד מהם משמעות וסיפור משלו. גאודי הקדיש תשומת לב רבה לכל פרט ופרט והתוצאה היא משחקי אור וצבע שיוצרים אווירה מהפנטת.

ביקור בכנסייה:

כאמור, הכנסייה עמוסה במבקרים רוב ימות השנה ולכן כדאי, שלא לומר חובה, להזמין כרטיסים מראש. אחרת פשוט לא ישארו לכם. בנוסף, התור בכניסה ארוך מאוד מאוד, גם עבור מי שקנו כרטיסים מראש. לכן אנחנו ממליצים בחום לקנות כרטיסים למסלול המהיר, שעוזר לכם לדלג על התור.

שימו לב שהכניסה אסורה עם מכנסיים קצרצרים או חצאיות קצרות (מעל אמצע הירך) ועם גופיות.

ניתן לרכוש כרטיס כניסה לכנסייה ולמוזיאון שבתוכה בלבד, או כרטיס משולב הכולל גם טיפוס לאחד מהצריחים (בכל פעם נבחר מגדל אחר שאינו בשיפוצים). שם תוכלו להתפעל מקו הרקיע של ברצלונה ולהעריך את יופייה של העיר, מהים התיכון ועד לנוף האורבני המנוקד ביצירות אחרות של גאודי. אמנם יש מעלית שמובילה לראשי המגדלים, אך בקצה יש עוד כמה מדרגות והירידה למטה נעשית רק באמצעות מאות מדרגות, ואינה מתאימה לאנשים המתקשים בהליכה.

במוזיאון הכנסייה תמצאו שרטוטים, דגמים, מצגות מולטימדיה ותצוגות אינטראקטיביות שיעזרו לכם להבין את תהליך התכנון והבנייה של הכנסייה מתחילתו ועד ימינו.

לפרטים ולרכישת כרטיסים עם הדרכה קולית באזניות (ואופציה לביקור במגדל) לחצו כאן.

לרכישת כרטיסים לכניסה מהירה (בלי ביקור במגדל) לחצו כאן.

לרכישת כרטיסים לכניסה מהירה כולל ביקור במגדל לחצו כאן.

ניתן לרכוש גם כרטיסים שכוללים סיור מודרך באנגלית. מאוד לא כדאי לבקר בכנסייה ללא הדרכה, כי מפספסים את הגאונות העומדת מאחורי כל פרט ופרט שתכנן גאודי ולא מבינים לעומק את הסיפור של המקום המופלא הזה.

לרכישת כרטיסים לכניסה מהירה עם סיור מודרך לחצו כאן.

לרכישת כרטיסים לכניסה מהירה עם סיור מודרך וביקור במגדל לחצו כאן.

כרטיסים משולבים

אפשרות נוספת היא לרכוש כרטיס משולב לסגרדה פמיליה ולפארק גואל. אם אתם יודעים שתבקרו גם בפארק עמוס היצירות של גאודי, שלא כדאי לפספס, אנחנו ממליצים לרכוש כרטיס משולב.

בסיור הזה תטיילו בליווי מדריך דובר אנגלית בפארק גואל ולאחר מכן בסגרדה פמיליה, כולל הסעה בין האתרים. הסיור נערך בקבוצות קטנות ובמחיר כלולה כניסה מהירה לשני המקומות, ללא תור. אורך הסיור כולו כ-4 שעות.

לפרטים נוספים והזמנת כרטיסים לחצו כאן.

סגרדה פמיליה מבפנים, ברצלונה

סיורים מיוחדים

סיור ערב

למי שרוצים חוויה מיוחדת מומלץ להצטרף לסיור ערב בכנסייה, בליווי קאווה, היין המבעבע המקומי.

בסיור הזה מגיעים לכנסייה אחרי שההמונים כבר עזבו, בליווי מדריך דובר אנגלית. הסיור מתחיל עם כוסית קאווה ותצפית אל הכנסייה, מנקודה שמתאימה מאוד לצילום תמונות מדהימות. אחר כך צועדים אל הכנסייה ושומעים מהמדריך סיפורים מרתקים על כל סודותיה, מבחוץ ומבפנים. בין היתר תגלו למה יש בכנסייה פסל של חייל עם 6 אצבעות, ואיפה מופיעים הפנים של גאודי עצמו.

לפרטים נוספים ורכישת כרטיסים לחצו כאן.

סיור על גלגלים

למי שהגיע לברצלונה לזמן קצר ורוצה להספיק הרבה, יש אפשרות לשלב טיול בעיר עם ביקור (מבחוץ) בסגרדה פמיליה. קחו סיור באופניים או סיור על סאגווי ותהנו מהדרכה והסברים על האתרים השונים ומרוח בשיער! שימו לב שמחיר הסיורים לא כולל את הכניסה לכנסייה, שלא נעשית במהלך הסיור הממונע, ויש לרכוש אותה בנפרד.

לסיור באופניים (רגילים או חשמליים) לחצו כאן.

לסיור על סאגווי לחצו כאן. (מתאים מגיל 16).

ואם תמיד חלמתם לנסוע באופנוע עם סירה, הנה ההזדמנות שלכם להגשים חלום וגם לראות את ברצלונה בלילה, עם מדריך מקומי שיוביל אתכם אל כל האתרים החשובים וכמובן אל הסגרדה פמיליה, יספר על כל אתר ואתר וגם ישמש הנהג שלכם.

לסיור על אופנוע לחצו כאן.

תמונות למזכרת

אם אתם חוגגים אירוע מיוחד בברצלונה, אולי תרצו להנציח אותו עם צלם מקצועי שיצלם אתכם על רקע הסגרדה פמיליה. הצילומים לוקחים כרבע שעה אבל המזכרת תשאר אתכם לתמיד!

לפרטים והזמנות לחצו כאן.

כתבות נוספות באתר לטיול בברצלונה

ואם אתם כבר בברצלונה, הנה עוד מידע שיעניין אתכם:

   

  מוזמנים לשתף אותנו בתגובות בכל החוויות שלכם מברצלונה!

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  רוצים טיפים שווים?

  יאללה, שלחי לי לאימייל...

  דילוג לתוכן