העתק הדבק – רעיון ליום טיול באזור טבעון

פארק הקטר פארק מסילת הרכבת טבעון

העתק הדבק – רעיון ליום טיול באזור טבעון

אחד האזורים המפתיעים לטיול בארץ הוא אזור טבעון. תוכלו למצוא שם מגוון רחב של פעילויות משפחתיות מאתרים היסטוריים, נקודות תצפית יפות, מעיין צלול ועד לאפשרויות קולינריות נהדרות. צוות האתר בנה עבורכם יום כיף משפחתי באזור טבעון, לא רחוק ממרכז הארץ. פשוט לעשות העתק הדבק!

מעיין אלרואי

מעיין אלרואי

נתחיל את היום בפיקניק ליד מעיין אלרואי.

רשמו בוויז: "מעיין אלרואי".

תחנו בחנייה המסודרת ולכו בעקבות השילוט אל המעיין.  מעיין אלרואי הוא מעיין קטן הנובע בסמוך לקטע מקורי של מסילת רכבת העמק ולבתים הראשונים של השכונה אלרואי, השייכת לקריית טבעון. שימו לב, מומלץ להגיע למעיין מוקדם כי בשעות הצהריים המקום עלול להיות עמוס. יש אזור במעיין עם מים רדודים המתאימים לקטנטנים, רק לא להוריד את העיניים מהילדים כיוון שיש גם אזור עמוק.

אחרי שסיימתם את המעיין, ודאגתם לא להשאיר עקבות, תוכלו להמשיך לטיילת הרכבת הסמוכה.  במקום בו בעבר עברה רכבת העמק הוקמה טיילת המתאימה לטיול גם עם עגלה. שחזור צבעוני ומלא קסם של ימי העבר בדמות קטרים וקרונות, שאל רבים מהם ניתן להיכנס. לטובת הקטנים, בחלק מהקרונות אף הותקן הגה מסתובב.

גן לאומי בית שערים

אחרי שסיימנו עם טיילת הרכבת, נחזור לרכב ונרשום בוויז: "גן לאומי בית שערים". 

הכניסה היא בתשלום: 22 ש"ח למבוגר, 11 ש"ח לאזרח ותיק ו-9 ש"ח לילד. הכניסה היא בחינם לבעלי מנוי מטמון (כרטיס מנוי של רשות הטבע והגנים).  בגן הלאומי בית שערים תמצאו מתחם מערות עילי ותחתי, סביבו גן מקסים. המערות אלו הם שרידים  של נקרופוליס, "עיר המתים" – בית קברות יהודי. בית שערים הייתה מקום מושבו של רבי יהודה נשיא, ובו כיום נמצא קברו.
בכל המערות תמצאו סימנים יהודיים בדמות מנורת שבעת קנים, ארון קודש, שופר, לולב ואתרוג. 

לסיום של היום תוכלו להתפנק בטעימות ביקב שדות. יקב שדות ממוקם במרחק נסיעה קצר מגן לאומי בית שערים, בישוב שדה יעקב. היקב ומעליו מרכז המבקרים ממוקם מול נוף מרהיב של הכרמל ושדות עמק יזרעאל.

מרכז המבקרים פתוח מדי יום בין השעות 10:00-15:00. יש גינה מרווחת ומוצלת לשבת בה או מבנה סגור וממוזג. עלות חבילת טעימת היכרות הינה 65 ש"ח לאדם, והיא כוללת טעימה מודרכת של 4 סוגי יינות: יין לבן, רוזה/אדום קליל, אדום מתיישן ויין לקינוח. יש טעימות מורחבת בעלות של 95 ש"ח שכוללת 6 סוגי יינות.
ניתן להצטרף לסיורים במרתף היקב בשעות 11:30 או 13:00 (על בסיס מקום פנוי). 

איפה אוכלים באזור?

רעבים לאורך הטיול באזור טבעון?

אווה ובתיה: קונדיטוריה ובית קפה מעולה בקרית טבעון.
לא פתוח בכל ימי השבוע לכן מומלץ להתעדכן.
יש מקומות ישיבה בחוץ ובפנים. 

מקום טוב לשבט-חומוס ביישוב: חומוסיה נהדרת ברמת ישי.
פתוח ימי ראשון-חמישי 10:30-19:00 ובימי שישי 11:00-16:00

לקראת סיום, אם אתם נוסעים צפונה, תוכלו לעצור בחיפה השכנה, למצוא פינה על הים ולחכות לשקיעה. המלצה שלי, זה לחכות לשקיעה בחוף שקמונה, רוב הסיכוי שבשעות האלו החוף לא יהיה עמוס. תוכלו לשלב את זה עם ביקור בתל שקמונה. על התל, שגובהו כ־12 מ' מעל פני הים, נמצאים שרידים ארכאולוגים של היישוב העתיק שקמונה מן המאה החמישית לספירה. 

אם אתם נוסעים דרומה, תוכלו לעצור בחוף נחשולים לתצפת על השקיעה. תוכלו להתהלך לאורכה של רצועת החוף ולגלות את היישובים הקדומים שהיו באזור. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

רוצים טיפים שווים?

יאללה, שלחי לי לאימייל...

דילוג לתוכן