מלטה למטייל: מידע חשוב, מסלולי טיול ואטרקציות מומלצות

מלטה היא אי קטן בעל מפרצים כחולים בין סיציליה לבין חופי צפון אפריקה. האי מלטה מציע למטיילים באי חופשה מגוונת. מצד אחד ניתן להתבטל בחופיה הקסומים של האי ומן הצד השני ניתן לטייל בה וליהנות ממגוון אטרקציות שהאי מציע. לדוגמא ביקור בעיר הבירה של מלטה, ולטה, ניתן לבקר בכנסיות יפות, אתרים ארכיאולוגיים, מוזיאונים, מרינה מפורסמת ופארקים ירוקים. מדינה קטנה עם נסיעות קצרות מאוד, הרבה מקומות שמותאמים לילדים. מכל נקודה באי נוף מדהים ואווירה טובה.

איך מגיעים למלטה?

למלטה נמל תעופה בינלאומי אחד הסמוך מדרום לעיר לואה במרכזו של האי מלטה, לא רחוק מואלטה. חברת הלואוקוסט ריינאייר מפעילה טיסות ישירות למלטה לאורך כל חודשי השנה. בנוסף, בחודשי הקיץ ניתן למצוא טיסות של חברות נוספות. 

מתי לבקר במלטה?

זוהי אמונה פופולרית שהזמן הטוב ביותר לבקר במלטה הוא במהלך הקיץ, אבל יש מטיילים שיחלקו על כך. החום בחודשי הקיץ במלטה גרוע לפחות כמו זה של תל אביב במהלך תקופת יולי-אוגוסט. יתר על כן, מכיוון שזה הזמן העמוס ביותר לבקר באי, לא רק שהמחירים גבוהים אלא גם זמינות הטיסות והמלונות. גם החורף הוא לא הזמן הטוב ביותר לבקר במלטה. בעוד שרוב אירופה קר יותר כרגע, מדינה זו מושפעת בדרך כלל מרוחות כבדות ומגשם בשל מיקומה הגיאוגרפי.

אז מתי כן לבקר במלטה? הזמן המועדף לדעתי לביקור באי הוא בעונות המעבר. חודשי הסתיו והאביב הם המועדפים לטיול באי, בחודשים ספטמבר-נובמבר ומרץ-יוני המחירים עדיין נמוכים יחסית, מזג האוויר נעים והצפיפות נמוכה.

בחודש פברואר מתקיים באי הקרנבל של מלטה. הקרנבל נמשך מספר ימים ובמרכזו תחרות בין קבוצות שונות מהאי, תחרות של תחפושות, ריקודים ומיצגי ענק. חלק מהאירועים בתשלום סמלי וחלק בחינם. האירועים המרכזיים מתקיימים בעיר הבירה וולטה, שהיא עיר מאוד יפה בפני עצמה, עם סמטאות ציוריות וחומה מרשימה המקיפה את העיר העתיקה.

מידע חשוב למטייל במלטה

הבריטים ששלטו כאן השאירו את חותמם בנהיגה ההפוכה ושקעי החשמל הדומים לאנגליה.
 
דילוג לתוכן